فقط سیدحسن خمینی دانشگاه طباطبایی معرفی

فقط: سیدحسن خمینی دانشگاه طباطبایی معرفی آموزش اسلامی الهه کولایی

گت بلاگز اخبار حوادث وکلای متهم، او را بی گناه دانستند ، گوش مقتول بریده شد، جنایت با انگیزه خون‌خواهی برادر

رسیدگی به پرونده قتل مردی جوان که قربانی درگیری طایفه‌ای شده است ‌است، درحالی برگزار شد که متهم مهم پرونده همچنان متواری ‌است و تحقیقات جهت دستگیری او ادامه دار

جنایت با انگیزه خون خواهی برادر / گوش مقتول بریده شد/ وکلای متهم، او را بی گناه دانستند

عبارات مهم : پرونده

رسیدگی به پرونده قتل مردی جوان که قربانی درگیری طایفه ای شده است هست، درحالی برگزار شد که متهم مهم پرونده همچنان متواری است و تحقیقات جهت دستگیری او ادامه دارد.

شرق نوشت:این قتل یک سال قبل در شهرستانی حوالی استان قزوین اتفاق افتاد. بر اساس گزارش شهروندان، مأموران متوجه شدند مردی با شلیک گلوله به قتل رسیده و ضارب بعد از به قتل رساندن اقدام به بریدن گوش های مقتول کرده است.

بررسی های مأموران نشان داد مقتول جوانی به نام آرش است که یک سال قبل برادرش متهم به قتل شده است بود و پرونده ای در دادگاه داشت. با توجه به آنچه به دست آمده بود پلیس متوجه شد عامل قتل برادر فردی است که به دست برادر مقتول دوم کشته شده است است ضمن اینکه مشخص شد این فرد تنها نبوده است و افراد دیگری هم او را همراهی می کرده اند.

وکلای متهم، او را بی گناه دانستند ، گوش مقتول بریده شد، جنایت با انگیزه خون‌خواهی برادر

با توجه به اینکه رامین -متهم به قتل- متواری بود مأموران سیامک ، رضا و سه نفر دیگر از متهمان را شناسایی و بازداشت کردند. سیامک که دایی رامین است به مأموران گفت: سال ها قبل اختلافی بین طایفه ما و طایفه آرش بر سر زمین به وجود آمد و همین امر باعث شد اختلاف بین دو طایفه همچنان گسترش پیدا کند و در این میان چند نفر ازجمله خواهرزاده من سیاوش به قتل برسد. ما شکایتی را مطرح کردیم و تحقیقات شروع شد و برادر آرش به نام آرمین به عنوان متهم به قتل بازداشت شد.

بعد از انجام محاکمه و با توجه به مدارک موجود در پرونده هیئت قضات آرمین را به قصاص محکوم کرد و این حکم مورد تأیید قرار داده شد ولی مدت ها گذشت و حکم اجرا نشد این مسئله به شدت رامین را ناراحت کرده بود. درگیری بین دو طایفه اوج گرفت تا اینکه من متوجه شدم خواهرزاده ام رامین قصد دارد خودش انتقام خون برادرش را بگیرد. تلاش کردم او را منصرف کنم ولی نتوانستم بنابراین با ترفندی متوجه شدم او چه زمانی قصد انتقام گیری دارد.

رسیدگی به پرونده قتل مردی جوان که قربانی درگیری طایفه‌ای شده است ‌است، درحالی برگزار شد که متهم مهم پرونده همچنان متواری ‌است و تحقیقات جهت دستگیری او ادامه دار

متهم گفت: شب اتفاق خودم را به آنجا رساندم می دانستم رامین می خواهد سر راه آرش قرار بگیرد و او را بکشد. هنوز چندمتری تا رسیدنم به محل مانده بود که صدای شلیک گلوله ها را شنیدم و متوجه شدم خواهرزاده ام کار خودش را کرده هست. او گوش های مقتول را هم بریده بود و چند نفر دیگر ازجمله رضا که همراه او بودند در این راه کمکش کرده بودند. متهم هنگامی که مورد سؤال قرار داده شد که اگر قصد میانجیگری داشت به چه علت با خود سلاح حمل کرد، گفت: من جهت امنیت خودم سلاح بردم ولی شلیک نکردم.

با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست با توجه به اینکه رامین متهم مهم پرونده همچنان متواری بود پرونده جهت پیگیری به اتهام سایر متهمان به دادگاه ارسال و وقت پیگیری تعیین شد. در روز پیگیری بعد از اینکه نماینده دادستان در جایگاه حاضر شد درخواست صدور حکم قصاص جهت سیامک، دایی رامین، که متهم ردیف دوم بود، کرد و گفت: با توجه به اینکه درگیری قبیله ای و طایفه ای است بنابراین جهت متهم ردیف دوم درخواست قصاص دارم تا درگیری بین دو نفر تمام شود و دیگر کسی کشته نشود.

همچنین وی جهت متهمان دیگر درخواست صدور حکم قانونی کرد. در ادامه اولیای دم در جایگاه حاضر شدند و درخواست صدور حکم قصاص و مجازات جهت متهمان کردند. در ادامه سیامک در جایگاه حاضر شد. او گفت: من اتهام همکاری در قتل را قبول ندارم و همان طور که گفتم جهت جلوگیری از خون ریزی زیاد به محل رفته بودم ضمن اینکه سلاحی که من در دست داشتم کلاشنیکوف بود درحالی که مقتول با اسلحه شکاری کشته شده است هست. خواهرزاده ام بعد از قتل متواری شد و من از آن به بعد در زندان هستم و اصلا نمی دانم او کجاست.

وکلای متهم، او را بی گناه دانستند ، گوش مقتول بریده شد، جنایت با انگیزه خون‌خواهی برادر

سپس عبدالصمد خرمشاهی، وکیل مدافع متهم و همکارش دفاعیات خود را به دادگاه ارائه دادند. خرمشاهی گفت: بر اساس محتویات پرونده و شواهد شهود، ابتدا صدای شلیک گلوله با اسلحه شکاری شنیده شده است و به فاصله چند دقیقه صدای شلیک گلوله با کلاشنیکوف. بنابراین موکل من مرتکب قتل نشده است ضمن اینکه او جهت میانجیگری در محل بود و با فاصله متهم ردیف اول که حالا متواری است به محل رسید. همان طور که محتویات پرونده نشان می دهد، متهم مهم رامین است اینکه دادستان درخواست قصاص جهت موکل من کرده تا درگیری دو طایفه تمام شود، ایراد قانونی دارد. او در دفاع از دیگر متهمان نیز گفت: دیگر موکلان هم در محل حضور داشتند ولی در قتل نقشی نداشتند و این مسئله را شاهدان قتل که از خانواده مقتول هستند نیز تأیید کرده اند.

البته همان طور که قضات می دانند تا زمانی که متهم مهم پرونده دستگیر نشود و دادگاه از او تحقیق نکند، نمی توان متهمان دیگر را به استناد اینکه قطعا او مرتکب قتل شده است است محاکمه کرد و قتل را به آنها نسبت داد. ضمن اینکه دادگاه بر اساس گفته های متهمان و سایر مدارک واقعیت را کشف می کند و حالا مهره مهم این پرونده متواری است بنابراین درخواست دارم به این توصیه توجه شود. بعد از آخر دفاعیات متهمان و سایر مدارک موجود در پرونده هیئت قضات جهت صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

رسیدگی به پرونده قتل مردی جوان که قربانی درگیری طایفه‌ای شده است ‌است، درحالی برگزار شد که متهم مهم پرونده همچنان متواری ‌است و تحقیقات جهت دستگیری او ادامه دار

واژه های کلیدی: پرونده | دادگاه | پرونده قتل | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz