فقط سیدحسن خمینی دانشگاه طباطبایی معرفی

فقط: سیدحسن خمینی دانشگاه طباطبایی معرفی آموزش اسلامی الهه کولایی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی نقشه تازه تغییرات آب‌وهوایی در سراسر دنیا

دانشمندان نقشه جدیدی طراحی کردند که تغییرات آب‌وهوایی را در سراسر دنیا نشان می‌دهد. 

نقشه تازه تغییرات آب‌وهوایی در سراسر دنیا

نقشه تازه تغییرات آب وهوایی در سراسر دنیا

عبارات مهم : تاثیر بو

دانشمندان نقشه جدیدی طراحی کردند که تغییرات آب وهوایی را در سراسر دنیا نشان می دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، نقشه تازه به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا تاثیر گرمایش کره زمین بر درجه حرارت و بارندگی را در سراسر دنیا مشاهده کنند.

محققان عنوان کردند: این نقشه نشان می دهد که مناطق گرمسیری در اطراف استوا تغییرات آب وهوایی شدیدی را به علت نبود بارندگی تجربه کرده اند.

نقشه تازه تغییرات آب‌وهوایی در سراسر دنیا

توماس استپینسکی – استاد دانشگاه سینسیناتی – موفق به تهیه نقشه آب وهوایی جدیدی شده است است که اقلیم مناطق را در هر نقطه از دنیا نشان می دهد. این نقشه بر اساس اطلاعات هواشناسی ۵۰ هزار ایستگاه هواشناسی بین المللی در سراسر زمین طی پنج دهه گذشته است همچنین تغییرات شدید دما و بارندگی به علت تغییرات آب وهوایی در طول سال ها را نشان می دهد و آینده نگری کند که کدام مناطق جغرافیایی طی سال های آینده ممکن است رخدادهای شدید آب وهوایی را تجربه کنند.

این نقشه ClimatEx نامگذاری شده است است.

دانشمندان نقشه جدیدی طراحی کردند که تغییرات آب‌وهوایی را در سراسر دنیا نشان می‌دهد. 

نقشه طراحی شده، مناطقی را که بیشترین عوض کردن در طول وقت را تجربه کرده اند مانند دمای گرم در قطب شمال را هم نشان می دهد. این نقشه می تواند به اقلیم شناسان یاری کند که مناطق تحت تاثیر تغییرات آب وهوایی در معرض خطر شدید را شناسایی کنند.

محققان اظهار کردند: نقشه تازه نشان می دهد که کدام بخش از دنیا از نظر تغییرات اقلیمی به شدت تحت تاثیر بوده اند همچنین در طول ۵۰ سال آینده تغییرات زیادی خواهند داشت. نقشه تازه علاوه بر تغییرات اقلیمی در طول زمان، تنوع اقلیمی را هم نشان می دهد. تصویر این نقشه نشان می دهد که مناطق سبز با کمترین عوض کردن و مناطق سفید و قهوه ای بیشترین عوض کردن را مشمول بر می شوند.

واژه های کلیدی: تاثیر بو | بارندگی | سال آینده | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz